İmplant

Size sunulan implant tedavisi ile kaybettiğiniz konfor ve güveni ömür boyu sürecek şekilde tekrar kazanmanız sağlanabilir.

Implant size doğal bir görünüm verir. Ayrıca Dişlerinizin doğal fonksiyonu tekrar kazanmasını sağlar. Klasik kaplama veya köprü tedavilerinin aksine implant ile yapılan tedaviler koruyucu tedavilerdir. Sağlıklı olan komşu dişlerin üzerinde herhangi bir işlem yapılması gerekmez. Böylece sağlıklı dişleriniz olduğu gibi korunmuş ve ömürleri uzatılmış olur.

Kayıp dişlerin tamamlanmasında, ileri yaştakiler için olduğu kadar gençler için de implant tedavisi çok önemli avantajlar sunmaktadır. Kayıp dişlerden kaynaklanan konuşma zorlukları, yeterince çiğneyememe, mevcut dişlerin eksik diş boşluğuna kayması gibi problemler implant tedavisi ile ortadan kaldırılmaktadır. Yemek yerken oluşan çiğneme kuvveti implant sayesinde kemiğe aktarılır. Böylece implant yapılan bölgedeki çene kemiği erimesi de durdurulmuş olur.

İmplantlar titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Titanyum mükemmel doku uyumu olan ve sağlık sektöründe en çok tercih edilen metaldir.

Tedavi öncesi

İmplant tedavisi yapılmadan önce eğer mevcut dişlerde veya dişetlerinde herhangi bir problem varsa bunlar tedavi edilir ve ağız tamamıyla sağlıklı hale getirilir. Daha sonra yapılacak klinik ve radyografik inceleme ile hangi bölgeye ne çeşit bir implant yerleştireleceğine karar verilir. Çok sayıda diş eksikliği varsa bu eksikliklerin kaç tane implant ile tamamlanabileceği saptanır. Kişeye özel olarak yapılan özenli planlama ile implantların üzerine yapılacak protezlerin, estetik ve fonksiyon bakımından mükemmel olmasını sağlar.


implant-drawing-example
Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği • (232)463-3266 • (232)463-6632