Diş Hekimi Prof. Dr. Uğur Tekin

1965 yılında Memmingen’de (Almanya) doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Almanya`da tamamladıktan sonra Lise son sınıfını İzmir Fatih Koleji’nde bitirerek Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne girmeye hak kazandı. Ege Üniversitesi'nden 1988 yılında başarıyla mezun olan Prof. Dr. Uğur Tekin aynı yıl Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'nda doktora eğitimine başladı. 1995 yılında doktora eğitimini başarıyla tamamladı. 1997-1998 yılları arasında TÜBİTAK ve DAAD burslarını kazanarak mesleğiyle ilgili ile araştırma ve geliştirme yapabilmek için Almanya Giessen Justus-Liebig-Üniviersitesi’nde gitti. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'nda 2006 yılında Doçent, 2012 yılında da Prof. Dr. olarak atandı.

2013 yılında Dt. Hasan Çetin ile birlikte Özel KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'ni kurdu.
Özel KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde; dental implant uygulamaları, gömük diş operasyonları, çene kırıkları, çene eklemi hastalıkları gibi oral ve maksillofasiyal cerrahi kapsamına giren pek çok tedaviyle hastalarına hizmet vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışında ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili birçok kongrede ve sempozumda konuşmacı olarak bilgilerini paylaştı. Bunun dışında kendi alanı ile ilgili kurs ve grup çalışmasını yönetti.

Prof. Uğur Tekin birçok bilimsel Derneği Üyesidir. (Türk Oral ve Maxillofasiyal Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Ağız, Çene Yüz Birliği Derneği Üyesi, Türkiye Nobel Akademisi, ITI member) Diş Hekimliği Estetik ve İmplant alanlarında çalışmalarına halen devam etmektedir.Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.

KordonDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği • (232)463-3266 • (232)463-6632